Ve čtvrtek vyšel Tvar č. 17 a vévodí mu rozhovor s Vladimírem Körnerem.
Dvojrecenzi je podroben Lexikon teorie literatury a kultury, které vydalo nakladatelství Host.
Alois Burda tentokrát svůj čtenářský zápisek o knize Jana Jíchy nějak odflákl, ale aspoň se na stránku vešla errata z minulého čísla. Jednu otázku zodpovídal Viktor Stoilov.
Vladimíra Körnera se týká i studie Vladimíra Novotného Protoexistencialistické "slovo o mladých" s podtitulem Nad ranou tvorbou Vladimíra Körnera.
Osud Emanuela Vajtauera připomíná ve své stati Petr Hora, jeho článek se zároveň zamýšlí také nad monografií Bořivoje Čelovského Strážce Nové Evropy. Prapodivná kariéra novináře Emanuela Vajtauera.
Slovenský kritický ohlas na českou prózu – Hájíčkovo Selský baroko – nabízí Vladimír Barborík pod výmluvným titulkem Predzjednaná problémovosť.
Mozaika z textů, ohlasů a rozhovorů k poctě Ivana Jirouse vznikla v počítači Michala Jareše a je k nalezení na straně 10.
Čtenářem poezie je mladý básník a zanícený středoškolský učitel české literatury Ondřej Macura.
Literární teoretik si přijde na své při čtení článku Zdeňka Mathausera Pražská škola, její "věc" a její umělecké "dílo-věc". Francouzské okno Ladislavy Chateau je věnováno dabingu a jeho tendencím ke zkvalitňování technické stránky na jedné straně a úpadku překladu a smysluplnosti dialogů na straně druhé.
Nad sborníkem Český strukturalismus po poststrukturalismu se zamýšlí Michal Kříž.
Luboš Antonín z Oddělení zámeckých knihoven Národního muzea se ve své pravidelné rubrice věnuje valdštejnské knihovně, kterou založil vzdálený synovec Albrechta z Valdštejna, arcibiskup Jan Bedřich.
Na beletristických stránkách se setkáme s prózou Lotyše Paulse Bankovskise v překladu Michala Škrabala a povídkami Hany Lundiakové. Poezie je zastoupena básněmi Ivy Dvořákové a Ariela Jaffého.
Autorkou Výlovu je tentokrát Jana Matějková.
Pravidelná recenzní rubrika pojednává tyto tituly:
Alison Louise Kennedyová: Noční geometrie a vlaky do Garscaddenu (rec. Hana Hejduková)
Viktor Pelevin: Helma Hrůzy (rec. Anežka Kuzmičová)
Hitomi Kaneharová: Hadi a náušnice (rec. Jana Matějková)
Miloš Doležal: Proti zlému krompáč a lopata (rec. Karel Kolařík)
Petr Král: Přesuny (rec. Milan Exner)
Francois Jost: Realita/Fikce - říše klamu (rec. Lukáš Houdek)
Lucie Saicová-Římalová: Komunikační strategie v dopisech Boženy Němcové (rec. Jaroslava Janáčková)
Šárka Smazalová: Čaj a jiné texty (rec. Ivo Harák)
Zbývá paTvar, Zlá ovce (tentokrát poněkud mouchoidní) a Středověk v krabičce od doutníků (tak se jmenuje fejeton Václava Bidla).
Nejčastěji vycházející literární časopis v českých zemích
Letos již 35. ročník