Šesté číslo literárního obtýdeníku Tvar přináší rozhovor s Janem Jeřábkem o souvislostech umělecké kritiky a psychoterapie.
Dvojímu kritickému pohledu je podrobena kniha Jana Balabána Jsme tady. Příběh v deseti povídkách (rec. Aleš Merenus a Milan Jungmann).
Čtenářský deník Aloise Burdy referuje o četbě knihy Insida od S. T. Quincyho.
Tvar, uchvácen anketní otázkou z prvního letošního čísla Hosta, položil otázku analogickou - a to hned třem redaktorům jmenovaného periodika.
Polemiku mezi nordisty, která vypukla v v minulých číslech Tvaru, uzavírá František Fröhlich, zatímco Lubor Kasal přesným statistickým výpočtem vyvrací jednu ze zákeřných fám o obtýdeníku.
Aby polemik nebylo málo, přičinil Aleš Haman několik poznámek k Nesoustavným poznámkám Jiřího Trávníčka o románu, které již více než rok krášlí stránky časopisu Host.
Celoroční anketa o vlezlé písni pokračuje zpěvem Miloše Urbana (píseň Blizard), je to však jen krátké harmonizující vydechnutí: hned na další stránce se opět argumentuje a nesouhlasí, Lubor Kasal polemizuje s některými soudy o českém literárním prostředí, které v rozhovoru pro A2 prezentoval editor Jan Šulc.
O tom, jak se ve Francii vydávají knihy, píše ve své pravidelné rubrice Ladislava Chateau, pokouší se pojmenovat obecné tendence a dokládá je na příkladech putování konkrétních autorů od nakladatelství k nakladatelství.
Na následující straně dohořívá "plzeňská" polemika básníka Tomáše T. Kůse a kritika Vladimíra Novotného, bez drobné polemicky se tentokrát neobešla ani stránka vyhrazená Čtenáři poezie - jímž je básník Martin Langer.
Pod názvem Literatura je citová paměť se skrývá rozhovor se spisovatelem Arnoštem Lustigem, Zuzana Zemanová ve svém článku připomíná Karla Pecku a hledá v jeho díle prvky humoru.
Aby polemik v tomto čísle nebylo málo, Milan Exner se pustil do recenze na knihu Zdeňka Mathausera, jíž vyčítá nepochopení Husserla.
Luboš Antonín mapuje v zámeckých knihovnách výskyt literatury první poloviny 20. století.
Na stránkách věnovaných beletrii se setkáme s prozaickými texty Jana Sojky a Kurta Gebaera, jehož kresby tvoří výtvarný doprovod čísla. Poezie je zastoupena ukázkou z připravované knihy Prašní lidé básnířky Martiny Komárkové.
Lovkyní pod redakčním stolem je tentokrát Anna Cermanová.
Pravidelnou recenzní rubrikou prošly tyto knihy:
Michal Ajvaz: Příběhy znaků a prázdna (rec. Veronika Košnarová)
Marie Šťastná: Akty (rec. Jonáš Hájek)
Sylva Fischerová a Jiří Starý: Původ poezie (rec. Aleš Haman)
Jan Franz: Eseje, kritiky, dopisy (rec. Karel Kolařík)
Ladislav Soldán: Miloš Dvořák, literární historik, kritik a básník (rec. Ivo Harák)
Pavel Kohout: To byl můj život?? (rec. Alena Fialová)
Kubánská čítanka (rec. Jakub Grombíř)
PaTvar drtí zlého křečka, Zlá ovce zřejmě vylízala Vratné láhve a Václav Bidlo poslal Kopii fejetonu.
Nejčastěji vycházející literární časopis v českých zemích
Letos již 35. ročník