Vyhlášení výsledků soutěže

17. 9. 2012

S 20. zářím přichází správná odpověď na soutěžní otázku, knihu vyhrávají oproti očekávání pouze dva soutěžící: 

1. Leopold F. Němec má naprostou pravdu, když uvádí tento překlad: 

Šedesátiletý lenoch, bývalý sólista, přišel na svatbu s úmyslem čapnout (ukrást) dort z šípkové marmelády, klidně i nakousaný.

A na vaši otázku kam ho nacpat je správná odpověď za c), tedy do chřtánu. 

Z naší strany dodáváme jen několik malých znepřesňujících poznámek: Kopuletý může být také prostě jen letitý, kopa zajisté znamená 60, ale pro nematematiky je to odjakživa hodně, mnoho.

Hejta nemusí být nutně svatba, ale též beseda, táčky, návštěva.

Hečepeč je jistěže šípková marmeláda, ale slovník připouští i jiný druh zavařeniny. A také rovnou cukrářský výrobek z ní – třeba dort, třeba něco jiného.

Koraný – už od poslechu evokuje spíš okoralý než nakousaný. 

2. Milan Žerníček šel na věc spíše intuitivně, dle vlastních slov pouze tipoval. Ale správně - křtán. A proto i on se stává šťastným majitelem knihy Cesta kolem Martina Langera. Gratulujeme!

(Pánové, buďte tak laskavi a sdělte nám adresu, na kterou můžeme knihu poslat!) 

Byli bychom rádi vylosovali i více šťastných výherců, bohužel jsme více správných odpovědí neobdrželi. Musíte se více snažit. Asi tak za týden vyhlásíme další větu, tak ať to k něčemu vypadá!

 

Vybrané články z této rubriky:

Aktuálně

Le web est mort, vive le web!

od konce září máme nové internetové stránky. Najdete je na nezměněné adrese www.itvar.cz. Plus twitterový profil a podobné vymoženosti, ach jo...

Léto!

Milí čtenáři, přejeme vám krásné a poklidné prázdniny a v měsíci září se těšíme opět nashledanou. Čtrnácté číslo vyjde ve čtvrtek 10. září.

Anna Barkovová: ***

v překladu Radky Rubilinové

otevřený dopis Tomáše Čady premiérovi vlády ČR Bohuslavu Sobotkovi

k Tomášovu stanovisku se připojuje i náš časopis

Poslední předprázdninové číslo Tvaru vyjde ve čtvrtek 25. června

Milí čtenáři, třináctka je baže šťastné číslo! „Přepis přítomnosti“ obnažil si nejen paže a duní vesmírem & pod peřinou funí: Spisovatelé se sjeli lajnou slov!!! Je literatura páže, nebo král?!? A co káže?!? Černé na bílém?!? Dražé projevů?!? Tu chválou, tu kvílem?!? — A do toho Točité věty a Život za životem… Item ibidem složité světy & chorobné květy básníkova psaní… Že na vás jde spaní? To nevadí. V Zuckerbergově arestu vám Frau Cukrblik ráda poradí: „Dejte si na fejs selfie s Husem Janem!“ Žít je tak krásné, dokud nevyvanem…

Pište pro Včelku

Rádi píšete dětské příběhy? Nebo je máte už v šuplíku? Jste začínající autor nebo autorka? Server Včelka.cz spotřebuje spoustu textů...
 
Registrace
 

Nejčastěji vycházející literární časopis v českých zemích
Letos již 35. ročník

Tvar, Na Florenci 3, 110 00 Praha 1
tel.: 234 612 398, 234 612 399
redakce@itvar.cz
Webdesign a webhosting Saturn-Toya s.r.o.
Hledaný výraz